SIK SORULAN SORULAR

Cam balkonların Içerisinde yer alan aksesuarların periyodik aralıklar ile yağlanması gerekmektedir. Hareketli parçaları arada bir ince makine yağı ile yağladığınız zaman bu parçaların daha kolay hareket etmesini sağlayabilir ve cam balkon sistemlerinizin daha kolay kullanılabilir hale gelmesini sağlayabilirsiniz. Kullanım esnasında dikkat edilmesi gerekenler temizlik yapacağınız zaman bol su ve deterjan kullanabilirsiniz. Ancak yüzey kısımları aşındırabilecek özelliklere sahip olan deterjanlar kullanmaktan kesinlikle uzak durmalısınız. Temizlik yapılacağı zaman yumuşak bir bez tercih etmeniz yeterlidir. Tel ve zımpara gibi yüzeyleri deforme edebilecek bütün malzemelerden uzak durmalısınız. Cam balkon sistemlerinin metal kısımlarını ise su veya deterjan gibi temizlik ürünlerinden uzak tutmaya özen gösterin. Cam balkon sisteminiz çamaşır kurutma veya temizlik gibi sebeplerden dolayı buharlanıyorsa camları açarak havalandırın. Nem oranlarının artması, doğrama ve cam yüzeylerinde nem tanelerinin kalmasına yol açar. Bu durum küf ve bakteri oluşumuna yol açabilir. Cam balkon sistemlerinin üretim aşaması cam balkon sistemlerindeki her bir camın çalışma yönü vardır. Camların çalışma yönlerinin aksine zorlanması cam balkon sisteminize zarar vermenize yol açabilir. Kasa ile kanat arasında ise herhangi bir şekilde madde sıkıştırmayın. Pencere kanatlarının alt ve üst kısımlarına da ağırlık koymaktan uzak durun. Bu detaylara dikkat ederek kullandığınız cam balkonları uzun yıllar boyunca kullanmaya devam edebilirsiniz. Peki cam balkon nasıl yapılır gelin bu soruyu cevaplayalım. Cam balkon yapılmadan önce alan keşfi yapılır. Alan keşfinden sonra mekanınız Için ihtiyaç duyulacak cam balkon sisteminin özellikleri ortaya çıkartılır. Tespit Işleminden sonra üretim tablosuna göre alt ve üst bazaların ölçülerine uygun kesim Işlemi yapılır. Kesim yapılırken ilk kesim açısı sol kenar ikinci kesim açısı ise sağ kenardır. Kesimden sonra tekerli kanatların çıkış ağzına kilitli tekerler takılır ve baza profiline sıfırlanır. Bazaların tamamı bu şekilde üretildikten sonra yan dikme denilen profiller kesilir ve kasa profilleri ölçülere uygun şekilde kesilerek hazırlanır. Daha sonra bütün bazalar çıkış ağzı verilen kasadaki yere Işaretlenir. Birleştirme Işlemlerinden sonra cam yapıştırıcısı kullanılarak camlar sisteme entegre edilir.

Cam balkon m2 fiyatları da aynı detaylara bağlı olarak değIşebilmektedir. Montaj yapılacak yerin uzunluğu, yüksekliğI, balkon veya teras yapısı, camlara açılacak delikler, kasa ve profil çeşitleri gibi detaylar fiyatları belirleyen en temel unsurlardandır. BKS markalı cam balkon sistemlerini kullanmak isterseniz fiyat teklifleri alabilmek için bizimle iletişime geçebilirsiniz. Böylelikle daha net rakamlar ortaya çıkartılmış olur. Cam balkon çeşitleri nelerdir? Her mevsim kullanabileceğiniz cam balkon sistemleri soğuk havalarda da balkon ve teraslarınızdan yararlanabilmenizi sağlar. Mevsimsel değIşikliklere profesyonel cevap verebilen balkon ve teras kaplama sistemleri sayesinde mekanlarınızda daha keyifli vakit geçirebilirsiniz. Cam balkon çeşitleri arasında katlanır, sürgülü, ısıcamlı ve giyotin gibi pek çok farklı çeşit bulunmaktadır. Bütün cam balkon çeşitlerinin ortak özellikleri arasında mevsim şartlarına karşı sizi koruması, ısı ve ses yalıtımı elde edebilmenize yardımcı olabilmesi vardır. Normal camlara göre 5 kat daha dayanıklı olan camlardan tasarlanan cam balkon sistemleri en şiddetli rüzgarlı havalarda bile Iç mekanınıza soğuk hava girmesini engeller.

Cam balkon temizliğI yapacağınız zaman dikkat etmeniz gereken ilk önemli ayrıntı sert cisimler kullanarak camlara ve diğer aksamlara zarar vermemek olmalıdır. Alüminyum profilleri temizlemek istiyorsanız, sıvı bulaşık deterjanları ile temizlemeniz daha doğru olacaktır. Yüksek etkili kimyasal temizleyiciler kullandığınız zaman profillerin kaplamalarına kalıcı hasar verebilirsiniz. Bu sebeple, cam balkon temizleyiciler arasından doğru ürünleri seçmeniz de büyük bir önem taşımaktadır. Temizlikten 1 gün sonra hava yağışlı olmaz ise tekerleklerin bakımını da yapabilirsiniz. Her yerde kolaylıkla bulabileceğiniz wd40 ve eş değer ürünler sayesinde ray ve tekerlek bakımını gerçekleştirebilirsiniz. Cam balkon temizliğI esnasında şeffaf ya da alüminyum fitillerin Içerisine su kaçmamasına da özen göstermelisiniz. Hassas uçlara sahip olan ürünler temizlik aşamasında Işinize yarayabilir. Camları ise deterjanla köpürterek çek-çek türü bir temizlik ürünü ile temizleyebilirsiniz. Temizlik Için önemli İpuçları cam balkon tekerlekleri dar bir aralıkta çalışır. Bu sebeple, rayların Iç kısımlarının temizliğI son derece önemlidir. Boya kestirme fırçası sayesinde rayın Içerisindeki toz ve kirleri tekerlek çıkış noktasına kadar getirerek temizleyebilirsiniz. Ilirsiniz. Camları yumuşak olan ve çizilmelere yol açmayacak bezler ile silin. Alüminyum profillerin temizliğini yapacağınız zaman su ve uygun bir bez yeterli olacaktır. Su tahliye kanalları cam balkon sistemlerinizde bulunuyor ise ufak bir bez yardımı ile bu bölgeleri de temizleyebilirsiniz. Tahliye deliklerini dilerseniz bir kürdandan yararlanarak da temizleyebilirsiniz. Zaman Içerisinde kir ve çevresel faktörlere bağlı olarak bu bölgede tıkanmalar ortaya çıkabilir. Bu tür durumlar meydana geldiğI zaman su tahliyesi zorlaşır. Tahliye Işleminin zorlaşması cam balkon sistemlerinize de zarar verebilir. Cam balkonların tahliye deliklerini sık sık kontrol etmeyi ihmal etmemelisiniz.

Yılın soğuk ayları geldiğI zaman yağmur ve kar gibi yağışlı havalarda bu mekanlarda rahat bir şekilde oturabilmek Için de mekanlarınızı cam malzemeler ile kapatabilirsiniz. Açık balkon veya terasınız var ise bu bölgeler evcil hayvanlarınız ya da çocuklarınız Için de tehlikeli olabilir. Bu sebeple, cam balkon sistemlerinden yararlanmanız son derece yararlı ve güvenilir olabilir. Yılın her mevsiminde alanlarınızı kullanabileceğiniz bu sistemler sayesinde estetik açıdan da şık mekanlar elde edebilirsiniz. Birbirinden farklı modellere sahip olan cam balkon modelleri arasında aşağıdaki modeller yer almaktadır. Dilerseniz cam balkon resimleri sayesinde aşağıdaki sistemleri daha iyi bir şekilde de inceleyebilirsiniz. Katlanır cam balkon en fazla tercih edilen cam balkon sistemidir. Sağ ve sol yönlere doğru alüminyum ray Içerisinde hareket eden camlar esnek bir kullanım imkanı sağlar. Hareket eden camlar bir yönde toplanarak katlanabilmektedir. Böylelikle balkon veya terasınızı istediğiniz zaman kapalı halde de kullanabilirsiniz. Paslanmaz alüminyum profiller ile üretilen katlanır cam balkon modelleri temperli camlar ile desteklenmektedir. Sürgülü cam balkon cam balkon çeşitleri arasında en popüler olanlardan birisi de sürgülü cam balkondur. Eşikli ve eşiksiz şekilde iki farklı türde uygulanabilen bu sistemin eşikli olanında camların hareket etmesini sağlayan eşikli alüminyum profiller yer almaktadır. Cam Içerisine monte edilmiş vidalı tekerlekler yer alır. Eşiksiz sürgülü cam balkonda ise alüminyum raylarda çıkıntılar yer almamaktadır. Cam panellerin alt ve üst bölgelerinde dışarıya monte edilmiş yaylı tekerlekler yer alır. Bu tekerlekler alüminyum profil üzerinde hareket ederler. Isıcamlı cam balkon isıcamlı cam balkon sistemleri en üst seviyede yalıtım elde etmenizi sağlar. Alüminyum profiller, temperli camlar ve alüminyum fitiller ile üretilen bu sistemler yüksek ısı yalıtımına sahiptir. Soğuk havalarda Iç mekanlardaki ısının sabit kalmasını sağlayan ısıcamlı cam balkon sistemlerinin çalışma mekanikleri katlanır cam balkon sistemleri ile aynı şekildedir. Camlar sağ ve sol yönlere doğru hareket edebilmektedir.

Yaz ve kış aylarına uygun balkonlar bahar ve yaz ayları geldiğI zaman balkonlar bir evin vazgeçilmez bölümü halini alıyor. Kış ayları geldiğinde ise balkon keyiflerini yapabilmek pek mümkün olmuyor. Kar, yağmur, rüzgar ve diğer çevresel faktörler balkonları kullanılamaz hale getirebiliyor. Yaptırabileceğiniz cam balkon sistemleri sayesinde ise tüm bu sorunlardan kurtulabilmeniz mümkün oluyor. Cam balkon ile kapatılan balkonlar evinizin en keyifli köşeleri haline gelebilir. Cam balkon sistemlerinizin tasarımına göre çIçeklerinizi balkonunuza yerleştirerek kendinize özel bir kış bahçesi de oluşturabilirsiniz. Ek alan kazanın BKS markalı cam balkon sistemleri aynı zamanda evinizde ek alan kazanmanızı da sağlar. Özellikle küçük evler Için en büyük avantajlardan olan bu durum balkonlarınızın genişlemesine katkı sağlar. Evinizde atmaya kıyamadığınız fazla eşyalarınızı da cam balkon sistemleriniz Içerisinde değerlendirerek odalarınızda da ek alan sahibi olabilirsiniz. Fazlalık olarak gördüğünüz koltuklar ve sandalyelerin evinizde kalabalığa yol açtığını düşünüyorsanız cam balkon sisteminizde bu eşyalarınıza yer açarak kendinize yeni bir oturma alanı yaratabilirsiniz. Böylelikle ev Içerisindeki kalabalıktan kurtulabilir ve balkonunuzda dekoratif açıdan estetik bir görünüm elde edebilirsiniz. Güvenlik, isı ve ses yalıtımı BKS markalı cam balkon avantajları arasında en fazla dikkat çeken güvenlik konusudur. Evcil hayvanların veya küçük çocukların yer aldığı evler cam balkon sistemleri sayesinde daha güvenilir yaşam alanlarına dönüşürler. Cam balkon sistemleri çocuklar Için güvenilir oyun alanlarına da dönüşebilir. Balkondan sarkmak gibi tehlikeli durumların engellenebilmesini sağlayan cam balkon sistemleri çocuklarınızın bu alanı daha güvenilir şekilde değerlendirebilmesini sağlar. BKS markalı cam balkon sistemleri aynı zamanda ısı ve ses yalıtımına da sahiptir. Böylelikle çevresel faktörlerden etkilenmeden balkonunuz Içerisindeki ısının sabit kalmasını sağlayabilir ve ses yalıtımı sayesinde kendinizi dış etkenlerden korumaya başlayabilirsiniz.

Cam balkon kullanım süresi aynı zamanda sizin yapacağınız bakım ve kullanım esnasındaki hassasiyetinize göre de değIşebilmektedir. Cam balkon sistemlerinde kullanılan malzemeler her koşulda kullanılabilmesi Için tasarlanmaktadır. Bu şartlara uygun malzemeler kullanılmadığı zaman belirli bir süre sonra cam balkon sistemlerinde bozulmalar ve paslanmalar meydana gelebilir. Bu gibi durumlar yaşamamak Için cam balkon sistemi yaptıracağınız zaman dikkatli davranmalısınız. Hangi detaylar kullanım ömrünü belirliyor? Cam balkon montajı da kullanım ömrünü belirleyen etkenler arasındadır. İmalat öncesinde mutlaka balkonun ölçüsünün kusursuz bir şekilde alınması gerekmektedir. Cam balkon montajının yapılacağı kenar ve köşelerin hava alabilecek boşluklar bırakılmadan hesaplanmasına özellikle dikkat edilmelidir. Cam balkonların montajı ise uygulama yapılabilecek alanın özelliklerine göre değIşkenlik gösterebilmektedir. Bu tür detaylar olduğu Için cam balkon kullanım ömrü ne kadardır sorusunun net bir cevabı da olmamaktadır. Cam balkon kullanım ömrü tamamen bu detaylara bağlı olarak değIşebilir. Doğru seçimler yaptığınız zaman uzun yıllar boyunca ek bir bakım veya onarım ihtiyacı hissetmeden cam balkon sistemlerinden yararlanmaya devam edebilirsiniz. Tabii bu alanda uzun yıllara dayalı bilgi birikimi ve tecrübesiyle firmamızı tercih ederseniz %100 müşteri memnuniyeti çerçevesinde disipline olmuş bir kuruluşu seçmiş olacağınızı bilmenizi istiyoruz. Dolayısıyla sorunsuz bir proje süreci sizleri bekliyor diyebiliriz. Lütfen çalışmalarımızla ilgili olarak ayrıntılı bilgi almak üzere bizleri günün her saatinde aramaktan çekinmeyiniz. Başta cam balkon uygulaması olmak üzere diğer ayrıcalıklı uygulamalarımızdan katlanır cam balkon ve diğer çalışmalarımızın teknik özellikleri hakkında detayları sizinle paylaşmaktan büyük mutluluk duyarız efendim. Esenlikler diliyoruz. Cam balkon net bir İzolasyon sağlıyor soğuktan, sıcağa, gürültüden, tozlanmaya kadar net bir izolasyon sağlayan ve daha birçok olumsuz faktörü engelleyen cam balkon aynı zamanda, balkonun yaz ve kış kullanılabilmesine olanak sağlıyor. Dilerseniz modern uygulamalarımızın örneklerini sayfamızdan inceleyebilir ve sipariş verebilirsiniz. Elbette uygulama Için gerekli ölçümler ve tespitleri yapabilmek adına kurduğumuz ilk irtibat sonrasında uygulamanın gerçekleştirileceğI adrese gelerek çalışmamıza start veriyoruz. Tabi söz konusu projenin geliştirileceğI her alan kendine özel olduğu Için hassas yapılan ölçümlerin ardından bir imalat süreci söz konusu oluyor. Dolayısıyla sipariş verilen ölçülerin hazırlanması Için belirli bir süre beklenmesi gerekecektir.

Şehir hayatının yorucu bir hal alması ve giderek daha da stresli olması insanların kendilerini daha özgür hissedebildikleri ve dinlendikleri balkonlarını dekore etmelerine ve yaşam alanlarına çevirmelerine yol açmaktadır. Eskiden pvc ve alüminyum doğrama gibi malzemeler ile kapatılan balkonlar artık yeni nesil teknolojiler sayesinde daha farklı yöntemler ile kaplanmaktadır. Cam balkon sistemlerinin hayata geçirilmesi ile birlikte balkonların Işlevsel özelliklerini kaybettirmeden istenilen anda açılır ve kapanır mekanlar oluşturulması kolaylaştırıldı. Esnek yapıya sahip olan cam balkon sistemleri kullanıcılara daha özgür şekilde değerlendirebilecekleri yaşam alanlarını sunar. Balkonların pvc türü malzemeler ile kaplanması aynı zamanda estetik olarak kötü bir görünüme de yol açtığı Için avantajlı duruma geçmenizi sağlayabilen cam balkon sistemleri şeffaflığı sayesinde binanın görüntüsüne ve estetiğine herhangi bir şekilde zarar vermez. Cam balkon sistemlerinin avantajları nelerdir? Binaların dış görünümüne uygun şekilde tasarlanan cam balkon sistemleri genel mimariye uyum sağlayabilecek şekilde tasarlanarak sizlere sunulur. Cam balkon sistemlerinde kullanılan camlar temperli olan güvenilir camlardır. Bu tür camların kırılması ve çizilmesi neredeyse imkansıza yakındır. Cam balkon faydaları sadece estetik görünüm ile alakalı değildir. Cam balkon sistemleri istenildiğI zaman kapatılabilen yapıya sahip olduğu Için balkonlarda daha kullanışlı ve konforlu bir yaşam alanı elde etmenizi sağlarlar. Yağmur, kar ve mevsim şartları ne olursa olsun balkonunuzu kullanmaya devam edebilirsiniz. Isı ve ses yalıtımı olan cam balkon sistemleri dışarıdan gelebilecek bütün faktörlere karşı kendinizi koruma altına alabilmenizi sağlar. Cam balkon sistemleri, ısı bariyerli profiller ile üretilir. Böylelikle Iç ortam ısısı stabil kalır. Temper Işlemi uygulanmış ısıcamlı sistemler olan cam balkon sistemleri manyetik birleşimleri sayesinde eşsiz bir ses ve ısı yalıtımı elde etmenizi sağlar. Ayrıca cam balkon sistemleri diğer balkon çözümlerine göre en ekonomik olanlar arasındadır. Cam balkon net bir İzolasyon sağlıyor soğuktan, sıcağa, gürültüden, tozlanmaya kadar net bir izolasyon sağlayan ve daha birçok olumsuz faktörü engelleyen cam balkon aynı zamanda, balkonun yaz ve kış kullanılabilmesine olanak sağlıyor. Dilerseniz modern uygulamalarımızın örneklerini sayfamızdan inceleyebilir ve sipariş verebilirsiniz. Elbette uygulama Için gerekli ölçümler ve tespitleri yapabilmek adına kurduğumuz ilk irtibat sonrasında uygulamanın gerçekleştirileceğI adrese gelerek çalışmamıza start veriyoruz. Tabi söz konusu projenin geliştirileceğI her alan kendine özel olduğu Için hassas yapılan ölçümlerin ardından bir imalat süreci söz konusu oluyor. Dolayısıyla sipariş verilen ölçülerin hazırlanması Için belirli bir süre beklenmesi gerekecektir.

Açık ve temiz havada oturmayı seven insanlar soğuk kış ayları geldiğI zaman balkonlarında vakit geçirememeye başlarlar. Ancak cam balkon sistemleri sayesinde dört mevsim boyunca balkonlarınızda vakit geçirmeye devam edebilirsiniz. Modern yapısı, estetik görünümü, şık tasarımı ve kaliteli malzemeleri ile günün her anında balkonlarda vakit geçirebilmenizi sağlayan cam balkon sistemleri uzun yıllar boyunca kullanabileceğiniz sistemlerdir. Peki kış ve sonbahar aylarında sona eren balkon keyiflerinin sürdürülebilir hale gelmesi ve balkonların dekoratif açıdan daha şık gözükebilmesi Için üretilen cam balkon sistemleri nasıl çalışır ve güvenilir midir? Cam balkon sistemlerindeki camlar sağ ve sol yönlere doğru hareket edebilmektedir. Temperli camlar ile üretilen bu sistemler katlanabilir yapıya sahiptir. Paslanmaz alüminyum profiller Içerisine monte edilen camlar kolay bir şekilde sistemlerin esnemesini sağlar. Cam paneller alt ve kısımlarına, tekerlekler ise alüminyum ray Içerisine monte edilir. Çocuk kilidi de olan cam balkon sistemleri son derece güvenilir ortamlar oluşturabilmenizi sağlar. Cam balkon sistemlerinin avantajları nelerdir? Cam balkon sistemlerini kullandığınız zaman sıcak havalarda güneş ışınlarına karşı koruma sağlar, soğuk havalarda ise yağmurun tadını çıkartabilirsiniz. Mevsim değIşikliklerinden dolayı oluşan kar, dolu ve yağmur gibi yağışlardan korunabilirsiniz. Sert esen rüzgar ile birlikte gelen yaprak, polen ve toz gibi çevresel faktörlerden dolayı balkonunuzun kirlenmesi cam balkon sistemleri tarafından engellenir. Katlanabilir yapıya sahip olan camlar alandan tasarruf elde edebilmenizi sağlar. Isı yalıtımı sunan cam balkon sistemleri Iç ortamınızdaki ısının sabit kalmasını sağlar. Her mevsim cam balkon sistemleri sayesinde daha ferah bir ortam elde edebilirsiniz. Dışarıdan gelen seslere karşı koruma elde edebileceğiniz cam balkon sistemleri ile çevre gürültüsünden korunabilir ve daha sakin ortamlar elde edebilirsiniz. Bina yapısına zarar vermeyecek şekilde üretilen cam balkonlar daha modern ve estetik bir dış görünüm elde edebilmenize de yardımcı olur.

Sürgülü cam balkon cam balkon uygulamalarının son yıllarda giderek artan bir talep gördüğü hepimizin malumudur. Elbette ki sürgülü cam balkon uygulamalarına olan bu talep boşuna değildir ve özellikle yakıt tasarrufu bakımından son derece önemli katkıları onun gözde bir uygulama olmasına yetiyor hatta artıyor bile. Tabi sürgülü cam balkon uygulamasına karar verdiyseniz çok doğru bir karar verdiğinizi ve bu uygulamanın firmamız tarafından profesyonel düzeyde gerçekleştirildiğini bilmenizi istiyoruz. Üstelik birçok ödeme kolaylığı sağlıyoruz ve firma olarak makul bir fiyat politikası üzerinden hizmetlerimizi sizlere ulaştırıldığımızı anti parantez belirtmiş olalım. Cam balkon modelleri arasındaki tercihi sizler yapacaksınız dilerseniz web sayfamızda yer alan görseller üzerinden cam balkon modelleri arasından bir tercih yapabilir ve profesyonel düzeyde bir montaj eşliğinde bu hizmetlere ulaşabilirsiniz. Tabii sizlere sunmuş olduğumuz seçenekler bir hayli fazla olduğundan seçim yapmakta biraz zorlanacağınızı hemen belirtelim. Ayrıca firmamız hizmetlerinde %100 müşteri memnuniyeti hedefler ve her bir saygıdeğer müşterimizin firmamız açısından birer referans kaynağı olduğunu gayet iyi bilir. Dilerseniz sizleri daha fazla bekletmeden uygulamalarımız hakkında ayrıntılı bilgileri aktarmaya çalışalım katlanır cam balkon ve sürgülü sistemler İçin doğru yerdesiniz bugün Için modern teknolojinin de yardımıyla oldukça fazla sayıda farklı kullanım amaçları bulunan cam balkon sistemleri mevcuttur. Elbette bunların arasında en fazla tercih edilen modellerin katlanır cam balkon ve sürgülü sistemler olduğunu rahatlıkla söyleyebiliriz. Çünkü kolay kullanımlarının yanı sıra balkonlara oldukça estetik bir hava katması bu uygulamaları tam anlamıyla liste başı yapıyor diyebiliriz. Balkon kapamaları arasında kayar katlanır ve sürgülü cambalkon uygulamaları tasarım açısından balkonunuza ve evinize bambaşka bir hava katabilir. Evinizin dışardan görüntüsüne değIştirmeden hoş bir hava katarken kışın bile balkonda oturarak evinizin manzarasını keyifle izleyebilir aileniz ve misafirlerinizle balkonunuzda güzel vakitler geçirebilirsiniz.Sürgülü cambalkon kapamalarında eşikli ve eşiksiz seçenekleri yanında 8mm camlı ve ısıcamlı çeşitleri mevcuttur.Eşikli sürme serisi cambalkon ısı,toz,hava ve ses yalıtımı bakımından en uygun modeldir. Uygulama yapılacak mekanın köşeli mi düz mü olduğu, genişliğI ve büyüklüğü, apartman mı bahçe evi mi olduğu gibi çeşitli faktörler sürgülü cam balkon kullanımı şekillendiriyor. Camların dış temizliğI yüksek yerlerde sıkıntı olabiliyor, bu konuda BKS markalı cambalkon sistemleri’nin bayileri kullanım tarifini uygulamanız temizlik Işinizi kolaylaştıracaktır. Sürgülü sistem cam kapamalarında camlar cambalkon gibi Içe katlanmadığından perde kullanımına uygundur.Ek bir malzeleme gerektirmez. Giriş çıkış olarak kulanılan yerlerde eşiksiz sürgü cambalkon kapama tercih edilmektedir. Bu kapamalarda ısı ve ses yalıtımı Için ısıcamlı sürgülü cam sistemi seçeneğI son zamanlarda daha çok tercih edilmektedir. Sürgülü cam sistemi yalıtım açısında hava, toz, ses, ısı ve en önemlisi su önlemede en uygun hareketli cam kapama modelidir. Hareketli cam kapama sistemlerinde evinizin Için en doğru tarzı seçmenizde yol göstermek istedik.

BKS markalı cambalkon sistemleri ana bayileri cambalkon montajı bittikten sonra genel bir temizlik yapar ve cambalkonun kullanım tarifini uygulamalı yaparlar. Temizlik Için müşteriden kullanılan silikonların tamamen kuruması Için genelde iki gün beklenilmesi rica edilir. İstenilen süreden önce sistem kullanılabilir, ama temizlemek Için süreyi beklemek doğru olacaktır. Çünkü silikon kurumadan temizlemek kullanılan temizlik bezine bulaşıp profil ve cam yüzeyine lekeler bırakacaktır. İstenilen süre bekledikten sonra kilitli kanat açılır ve firmanın kullanım tarifine veya BKS bayilerinin verdikleri cambalkon kullanım talimatına uygun diğer kanatlar açılır. Temizlik Için tanecikli ürünler kullanmayı önermiyoruz. Son açılan kanatın dış yüzeyi nemli bir bez ile silinip kurulandıktan sonra kullanım tarifine uygun kapatılıp yerine doğru kaydırılır. Diğer kanatlarda aynı şekilde temizlenip kapatıldıktan sonra camların Iç temizliğI yapılır. Montaj sırasında cam yüzeyinde lekeler kalabilir bez ile temizlenmiyorsa uçucu maddeler ti̇ner – kolonya – aseton gibi ürünlerden birini kullanarak temizlenmelidir. Cambalkon sistemini sorunsuz olarak yıllarca kullanmak Için BKS markalı cambalkon sistemlerinin ” cambalkon kullanma talimatı”Nı yönlendirici olacaktır. Cambalkon tekerleri paslanmaz olması Için alüminyum gövdeli tekerler tercih edilmelidir. Çünkü ileriki senelerde tekerlerden pas akması profili oksitlendirebilir. Temizlemesi zor olacaktır. Bu gibi durumlar ve sıkıntılarla karşılaşmamak Için BKS markalı cambalkon sistemleri bölge bayileri sizlere kurumsal firma ayrıcalığını sunacaktır.

Binanın tasarımında daireye ek alan kazandırmayan balkona gömme balkon denir. Cambalkon, alüminyum doğrama, demir doğrama ve pvc doğrama şeklinde izin gerektirmeden kapatılabilir. Bir kısmı çıkma birkısmı gömme olan balkona yarım çıkma balkon denir. Bu balkon türünde sadece cambalkon kapamasına izin verilmiştir. Yargıtay ve danıştay kararına göre hareketli, katlanılabilir,sökülüp takılabilir,portatif hükmü vardır.Cambalkon kapama montajında mevcut korkuluk sökülemez. Bütün kenarları bina yapısının dışında kalan balkona çıkma balkon denir.Bu balkon türünde yine cam balkon kapamasına izin verilmiştir. Yargıtay ve danıştay hükmü bu tip balkonlar Içinde geçerlidir. Apartman ve site sakinleri balkonlarını kapama yapmak istediklerinde yönetim kararına uymak zorundadırlar. Yönetimin %80 çoğunluğunun onay verdiğI şekilde alınan karar geriğI cam rengine, profil rengine kanat sayısına ve açılım yönlerine müdahele edebilir uymuyanları hukuk yolu ile yapılan kapamayı söktürebilir. Bazı apartman veya site yönetmin kararı ile balkonları hiç bir daire sahibi kapatamaz. Sonuç olarak bina yönetiminin oy çokluğuyla aldığı karara uygun olarak balkonu veya balkonları kapatmak yasal sorumlulukları yerine getirmek Için daha doğru olacaktır.

Son yıllarda teknolojinin hızlı gelişimi ile günlük yaşamın her alanında yeni nesil teknolojilerden yararlanılabiliyor. Özellikle de daha hızlı ve daha kaliteli bir yaşam standardı sunmakta olan teknolojik yenilikler ev mimarilerinde de kendisini en etkin şekilde gösteriyor. Son zamanlarda evlerdeki balkonların daha iyi ve daha verimli kullanılabilmesine imkan veren yeni nesil cambalkon sistemleri oldukça yoğun şekilde kullanılıyor.

Neden cam balkon tercih edilmeli?

Balkonların hem yaz hem de kış aylarında daha rahat şekilde kullanılabilmesine imkan veren bu yeni nesil sistemler sayesinde artık balkonların atıl durumda kalmaması sağlanabiliyor. Özellikle de cam sistemler olması sayesinde kesinlikle güneş ışığı kaybının yaşanmamasını ve çok daha ferah bir alan olarak kalması sağlanarak balkonların verimli şekilde kullanılabilmesi sağlanabiliyor.

Ancak cambalkon sistemleri ile ilgili olarak pek çok kişI eve dahil edilen balkon nedeni ile ev Içerisinde ısı kaybı yaşanabileceğI endişesine kapılıyor. BKS markalı cambalkon sistemleri kaliteli ve ısı yalıtım sistemleri ile uyguladığı cambalkon uygulamaları sayesinde ısı kaybının oluşması söz konusu dahil değil.

Günümüzde cambalkon sistemleri alanında en modern ve en son teknoloji ile gerçekleştirilecek uygulamalar Için kesinlikle profesyonel ve uzman ekip çalışması gerekiyor. En son teknoloji ile üretilen ürünler ve profesyonel ekipler tarafından gerçekleştirilmesi gerekiyor. Böylelikle de cambalkon sistemlerinde herhangi bir ısı kaybının yaşanmaması sağlanabiliyor. Isıcam balkon çift camdan oluşuyor İsteğe göre hem katlanır hem de sürgülü şekilde dizayn edilebilen ayrıca temperli çift camdan oluşan ısıcam balkon yalıtım etkisini maksimum düzeye taşıyor. Tabii özel kilit sistemi ve son derece kolay açılır kapanır sistemin ilave edildiğI bu projelerde taşıyıcı tekerlekler balkonların oldukça kullanışlı hale gelmesine yarıyor. Bunun yanı sıra balkonun temiz kalmasını sağlayan sistem ev hanımlarının tercih listesinde ilk sırada yer alıyor. Ayrıca balkonun kapanması sayesinde doğalgaz faturalarını oldukça düşeceğini de belirtmemize sanırız gerek yok. Isıcamlı cam balkon İçin bizi günün her saatinde arayabilirsiniz eğer sizlerde ısıcamlı cam balkon düşünüyorsanız lütfen bizleri günün her saatinde aramaktan çekinmeyiniz. Sizleri yanıtlamak üzere güler yüzlü personelimiz telefonları başında olacaktır. Tabii sineklik veya normal katlanır cam balkon uygulamalarımız Içinde firmamızdan yararlanabilirsiniz. Ayrıca kredi kartı dâhil olmak üzere çeşitli ödeme kolaylıkları ve makul fiyatların sizleri beklediğini de lütfen unutmayınız.

Cambalkon sistemlerinde yer alan camlar temperli cam sistemidir. Temperli cam kırıldığı an camın zar büyüklüğü ile doğru orantılı olacak şekilde küçük parçalara ayrılmaktadır. Temperleme Işlemi uygulananan camlar aynı zamanda camın darbeye karşı dayanıklı hale gelmesini ve ısıya karşı direncini de arttırır. Böylelikle cam balkon sistemlerinde normal camlara göre 5-6 kat daha dayanıklı camlar elde edilmiş olur.

Güvenlik camları olarak da adlandırılan temperli camlar otomobil camlarında kullanılan camlar ile aynı özelliklere sahiptir. Ölçülerine göre farklı şekilde kesilen ve kenarları Işlemlerden geçirilen camlar yumuşama noktalarına kadar ısıtılarak cam yüzeyien 10.000 psi basınç Için ön gerilim kazanır. Özel olarak ısıl Işlemler uygulanan camlar normal camlara göre her türlü olumsuz şartlara karşı daha fazla dayanıklıdır.

Cambalkonlar rüzgara karşı dayanıklı mı? Kış aylarının olumsuz hava şartlarında meydana gelen aşırı şiddetli rüzgarlar cambalkon sistemleri Içinde yer alan camları hiçbir şekilde olumsuz etkileyememektedir. Cambalkon sistemleri alüminyum doğrama kullanılarak tork vida olarak bilinen 6mm. Kalınlığındaki çelik vidalar ile mekanizmaya sabitlenmektedir.

Şiddetli rüzgarın etkisi ile sağlıklı bir şekilde sabitlenmiş olan camların çatlaması ve yerinden çıkarak dağılması mümkün olmamaktadır. Cambalkon sistemlerini dilediğiniz her mekana uygun şekilde belirlemiş olduğunuz ölçüler ile birlikte uygulayarak dört mevsim boyunca mekanlarınızın daha Işlevsel hale gelmesini sağlayabilirsiniz.

Katlanır cam balkon İçin günün her saatinde arayabilirsiniz tabii bu alanda uzun yıllara dayalı bilgi birikimi ve tecrübesiyle firmamızı tercih ederseniz %100 müşteri memnuniyeti çerçevesinde disipline olmuş bir kuruluşu seçmiş olacağınızı bilmenizi istiyoruz.

SİSTEMLERİMİZ: